11.3.2015, 09:53
DUYURULAR :
Geri

Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Kliniğ

Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Kliniğ | KLİNİKLERİMİZİ TANIYALIM |

Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Kliniği

Hastanemizin Eğitim Araştırma Hastanesi olmasıyla eşzamanlı olarak kliniğimiz de uzmanlık eğitimi veren bir klinik haline dönüştürülmüştür. Beyoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Göz Hastanesine dönüştürülmesi ile KBB Kliniği 2000 yılından itibaren çalışmalarına kadrosuyla birlikte hastanemizde devam etmiştir. 2000-2006 arasında Klinik Şefliği görevini Doç.Dr.Okan Gürsel yürütmüş olup 2006 yılından bu yana klinik şefliği görevini Prof.Dr. Fatma Tülin Kayhan yürütmektedir. KBB servimiz hastanemiz B Blok 2. katta hizmet vermektedir.

Şu an kliniğimizde Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan klinik Eğitim ve İdari Sorumlu görevini yürütmektedir. Op. Dr. Hakan Kaya ve Op. Dr. İbrahim Sayın Başasistan olarak çalışmaktadır. Op. Dr. Ali Ahmet Şirin, Op. Dr. Arzu Karaman Koç, Op. Dr. Zahide Mine Yazıcı, Op. Dr. Bahadır Baykal ve Op. Dr. İsmail Başaranoğlu tarafından hizmet ve eğitim sunmakta ve halen 10 asistan ihtisas eğitimine devam etmektedir.

Kliniğimizde,

 Transoral Robotik Cerrahi,

İleri evre baş-boyun tümörleri cerrahileri ve rekonstrüksiyonları

İleri fonksiyonel endoskopik sinüs cerrahisi ( Revizyon endoskopik sinüs cerrahisi, endoskopik inverted papillom ve anjiofibrom eksizyon operasyonları, endoskopik BOS fistülü onarımı, endoskopik koanal atrezi açılması dahil )

OSAS ve horlama cerrahileri ( radyofrekans, plasmablade uygulamaları dahil)

Rinoplasti

Parotis/Tiroid cerrahisi

Maksillofasyal travma cerrahisi

Her türlü kulak cerrahisi kliniğimizde başarı ile uygulanmaktadır.

Yılda ortalama 1500 operasyon gerçekleştirilen kliniğimizde, her gün ameliyat günümüz mevcuttur. Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi’nde 2009 yılı sonlarında ek bir servisimiz ve polikliniğimiz açılmış olup her gün poliklinik ve acil hizmeti yanında Çarşamba günleri ameliyatlar yapılmaktadır. Geçen kısa süre içinde 104 genel anestezi altında operasyon da bu hastanemizde uygulanmıştır.

Sayın Hocamız Behbut Cevanşir’in ismini taşıyan işitme ve denge merkezinde 2009 yılında hizmete girdi. Yıllık ortalama 1000 BERA,3500 odyometri ve timpanometri, 3500 saf ses odyometrisi,2000 Otoakustik Emisyon 1500 timpanometri , 50 ENG , 1000 vestibüler rehabilitasyon işlemi yapılmaktadır..

Kliniğimiz toplam 16 yataklı olup, bunların 1`ü özel oda ve 3`ü çocuk yatağıdır. Klinik doluluk oranımız %90`ın üzerindedir.

KLİNİK EĞİTİM VE İDARİ SORUMLUSU                                                                                     

PROF.DR. FATMA TÜLİN KAYHAN 

BAŞASİSTANLAR

OP. DR. İBRAHİM SAYIN

OP. DR. HAKAN KAYA                                                      

UZMAN DOKTORLAR

OP. DR. ALİ AHMET ŞİRİN

OP. DR. ARZU KARAMAN KOÇ

OP. DR. ZAHİDE MİNE YAZICI

OP. DR. BAHADIR BAYKAL

OP.DR.İSMAİL BAŞARANOĞLU

ASİSTAN DOKTORLAR

DR. EYÜP BOZKURT

DR. MAHMUT UZUT

DR. AHMET ALTINTAŞ

DR. ZÜBEYDE ELMALI

DR. İBRAHİM ERDİM

DR. MELİKŞAH BALTA

DR.YAKUP YEGİN

DR. SİNAN CANBOLAT

DR. DASTAN TEMİRBEKOV

DR. BAVER MAŞALLAH ŞİMŞEK

DR.WESSAM W.A.ALAHROS

 

KLİNİĞİMİZDEN UZMANLIK ALAN DOKTORLARIMIZ:

OP.DR.ADNAN CIRIK

OP.DR.SERHAT TOPRAK

OP.DR.ÖZTÜRK AKTAŞ

OP.DR.TALİYE CAKABAY

OP.DR.ÖMER ERDUR

OP.DR.EFSER BAŞARAN

OP.DR.EYÜP BOZKURT

BEHBUT CEVANŞİR ODYOLOJİ ÜNİTESİ ODYOMETRİSTLERİ:

ŞENGÜL ÖZCAN DALBUDAK

LEVENT KÜFECİ                                                                                 

NİLÜFER AKINCI                                                                                 

ZELİHA ÜNVEREN

EBRU ŞAHAN İŞLER

UYKU LABORATUARI TEKNİSYENİ

METİN KILIÇ

SEKRETER

MUKADDES DEMİRCİ

ÇALIŞMA PROGRAMI

Kliniğimizde her gün ameliyat, poliklinik ve sağlık kurulu hizmetleri veriliyor olup hastanemizde ve hastanemize bağlı semt polikliniklerinde toplam 7 Kulak-Burun-Boğaz Polikliniği mevcuttur.  Buna ek olarak haftanın ilgili dünlerinde hizmet veren Baş-Boyun Cerrahi, Otoloji ve Rinoloji Poliklinikleri olmak üzere 3 yan dal polikliniği, 1 Sağlık Kurulu Kulak-Burun-Boğaz Polikliniği, 1 Acil Kulak-Burun-Boğaz Polikliniği mevcuttur.

Hergün verilen poliklinik, ameliyat ve sağlık kurulu hizmetine ek olarak:

Pazartesi sabahı eğitim viziti ve klinik konseyi

Salı Otoloji Polikiniği

Çarşamba günleri sabah 8.00-10.00. arası klinik içi  eğitim,seminer,olgu tartışması  ve literatür saatine ayrılmış olup, bu zaman zarfında  klinik içi tüm bilimsel aktiviteler, konuk konuşmacıların toplantıları gerçekleştirilir. Baş- Boyun Polikliniği, öğleden sonra saat12:30- 16:30 yapılmaktadır.

Cuma Rinoloji polikliniği, Alerji polikliniği,

Uyku Çalışması (Polisomnografi)

İşitme ve Denge testleri

yapılmaktadır.

Yıllık poliklinik sayımız ek polikliniklerimiz ile birlikte sayımız 40.000’ in üzerindedir. Acil KBB polikliniğimiz mevcut olup yıllık 10000’in üzerinde hastaya acil KBB hizmeti verilmiştir. Kliniğimizde 24 saat nöbetçi doktorumuz bulunmaktadır.

Kliniğimiz vizyonu  ekip ruhu içinde, giderek büyüyen Kulak Burun Boğaz camiamızda daha etkin yer almak, bilimsel çalışmalarımızla  hızla gelişen bilim dünyasına katkıda bulunmaktır. Sadece hizmet hastanesi olarak değil eğitim kliniği olarakda  asistan, uzman, hemşire ve diğer sağlık personeli eğitimini daha da etkinleştirerek gelecek için alanında bilgili, üst düzey pratik eğitim almış, mesleğine saygılı ve hekimlik etiklerine sahip KBB uzmanları  ve yardımcı sağlık personeli yetiştirmektir.  

Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniği

Tevfik Sağlam cad., No: 13, 34147

Zuhuratbaba, Bakirköy, Istanbul, Turkey

Telefax     : + 90 212 5424491

Telephone: + 90 212 4147250

Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Kliniğ | KLİNİKLERİMİZİ TANIYALIM |
Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Kliniğ | KLİNİKLERİMİZİ TANIYALIM |