Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan Bilimsel Araştırma Ödülü

Değerli Meslektaşlarım,

Şahsım adına bilimsel ve akademik bir ödül oluşturma fikri, 20 yıl önce  Massachusetts Eye and Ear Infirmary (MEEI,harvard medical School) ‘de Research Fellow’luk yaptığım günlerde görüp öğrendiğim ve “bende böyle bir ödül oluşturabilsem keşke ” diye içimden geçirip hep aklımın ve gönlümün bir köşesinde sakladığım bir konuydu. Hem inancım hem insanlığın gereği olarak hayat felsefem hep “yaşamda güzel işler yapmak ” olmuştur. Özellikle geçirdiğim hastalıkla mücadele sürecinde bu güzel işler için acele etmek gerektiğini daha iyi kavradım. Akademik ödül konusunu aileme açtığımda eşim ve çocuklarımdan büyük destek gördüm. Onlarda bu ödülün uzun yıllar sürmesini istediklerini ve ellerinden geleni yapacaklarını bildirdiler.

Bunun üzerine hem kurucusu olduğum hem yönetiminde bulunduğum İstanbul KBB Uzmanları Derneği Yönetimin Kuruluna  bu fikrimi açtım. Başta başkanımız Prof.Dr. Ö.Faruk Ünal Hocam ve diğer hocalarım çok destek verdiler. Düşünce ve önerilerine her zaman büyük değer verdiğim Prof.Dr.Metin Önerci ve Prof.Dr. Armağan İncesulu ve Prof.Dr. Ö. Faruk Ünal Hocalarım hem ödül koşullarının oluşturulması konusunda görüşleriyle ve hemde Jüride yer alarak bana büyük destek ve onur verdiler.

Bu ödülün camiamız için bir başlangıç olması ve uzun yıllar değerli bilim insanlarımız için sembolik bir teşvik ve onur kaynağı olması en büyük dileğimdir.

Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan

Prof.Dr. Fatma Tülin Kayhan Araştırma Ödülü Başvuru Formu

Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan Araştırma Ödülü